mediraty mediraty
"WŁAŚCIWE ODŻYWIANIE BĘDZIE MEDYCYNĄ JUTRA”
L. L. PAULING
„TO NIE ŻYWNOŚĆ SZKODZI ZDROWIU TO BRAK WIEDZY O NIEJ SKRACA ŻYCIE”
PROF.S.TYSZKIEWICZ
„TO NIE DIETA, TO NOWY STYL ŻYCIA, ZACZNIJ OD DZIŚ.”
previous arrow
next arrow
Slider

Czytelnia

BEZPIECZNE ODCHUDZANIE Z PRAWIDŁOWO ZBILANSOWANĄ DIETĄ

Najtrwalsze rezultaty, które nie narażają organizmu na powikłania, daje odchudzanie powolne. Ubytek masy ciała powinien wynosić 0, 5-1, 0 kg tygodniowo, tj. 2-4 kg miesięcznie. Najlepsze efekty daje dieta...

Zainteresował Cię ten artykuł ? pobierz PDF z lewej strony

DIETA, ODCHUDZANIE …O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI ?!

Artykuł jest odpowiedzią  na ciągłe pytania moich znajomych o sposoby odchudzania, rodzaje diet oraz masę innych kwestii zdrowotnych i żywieniowych.

Zainteresował Cię ten artykuł ? pobierz PDF z lewej strony.

TEST NA NIETOLERANCJE

Czym dokładnie jest nietolerancja pokarmowa?

Długotrwałe choroby, o podłożu trudnym do zdiagnozowania mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na składniki pewnych pokarmów, co samo w sobie może objawiać się na wiele sposobów. Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw, np. ostre bóle głowy, podczas ........Zinteresował Cię ten artykuł ? pobierz PDF z lewej strony.

ODŻYWIANIE W CIĄŻY

Odżywianie w ciąży

Jak powinna odżywiać się przyszła mama? W czasie ciąży bardzo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety, ważne dla zdrowia twojego i dziecka, które nosisz. Odpowiednie odżywianie pomaga organizmowi kobiety lepiej przystosować się do zwiększonych wymagań i zapobiega takim powikłaniom jak anemia, infekcje, niska masa urodzeniowa dziecka czy nawet opóźnienie w jego rozwoju. Żywieniowe błędy mogą być niebezpieczne dla przebiegu ciąży i porodu.Wśród starszych pokoleń pokutował pogląd, że w ciąży trzeba jeść za dwoje........Zaintresował Cię ten artykuł? - pobierz PDF z lewej strony :)

PIĆ MLEKO CZY NIE?

Mleko jak powszechnie wiadomo jest najbogatszym źródłem wapnia oraz innych pierwiastków, bogatym w witaminy A, D, E i kilku z grupy B.

Co do tych faktów nie powinniśmy mieć wątpliwości. Jednak coraz więcej osób sprzeciwia się spożywaniu mleka......

Zaintreseował Cię ten artykuł? - pobierz PDF z lewej strony tekstu :)

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z NIEODPOWIEDZIALNYM STOSOWANIEM SUPLEMENTÓW DIETY

Stosując suplementy, także te pochodzenia naturalnego, musimy pamiętać o zasadzie „więcej nie znaczy lepiej”. Niekontrolowana suplementacja może doprowadzić........Zainteresował Cię ten artykuł? -pobierz  pdf z lewej strony tekstu :)

SZYBKI I PROSTY PRZEPIS NA ZDROWY OBIAD O NISKIM INDEKSIE GLIKEMICZNYM-ROZEBRANY NA CZĘŚCI

Lubię się zdrowo odżywiać, ale  tak jak większość nie mam go zbyt wiele na co dzień , aby poświęcać się w kuchni godzinami.

Finezyjne i pracochłonne dania zostawmy szefom kuchni i specjalistą od gastronomi

Dlatego obmyślam szybkie posiłki, zdrowe, syte i bardzo odżywcze; coś w stylu Wash and go.

NIETOLERANCJA, A ALERGIA POKARMOWA

Nietolerancja i alergia pokarmowa to dwie mylone ze sobą reakcje organizmu na pokarmy, które dla zdrowych osób są nieszkodliwe. Nietolerancja pokarmowa w objawach przypomina alergię,.......Zaciekawił Cię ten artykuł ?-pobierz pdf z lewej strony tekstu.

FITOTERAPIA – BÓL GARDŁA I CHRYPKA

Infekcje wirusowe są główną przyczyną bólu gardła. Mogą go też wywoływać: infekcje na tle bakteryjnym, opryszczka, ospa wietrzna, kandydoza, mononukleoza zakaźna. Zapalenie gardła na tle wirusowym występuje najczęściej wiosną i jesienią, zimą panoszy się wirus grypy i koronawirusy. Wirusy przenoszone są zazwyczaj drogą kropelkową. Okres inkubacji trwa od 1-6 dni. Dolegliwości jakie nas dotykają to stan zapalny jamy nosowej, obrzęk błony śluzowej odczuwany jako niedrożność nosa i katar.


ZIEMNIAKI W NASZEJ KUCHNI

Do Polski ziemniaki trafiły za pośrednictwem króla Jana III Sobieskiego, który przysłał je z Wiednia królowej Marysieńce. Były podarunkiem od cesarza austriackiego Leopolda I i pochodziły z cesarskich ogrodów. Musiało minąć jednak sporo czasu, by roślina ta stała się jednym z podstawowych produktów spożywanych na co dzień przez miliony ludzi. Na większą skale zaczęto uprawiać je w Polsce dopiero za panowania króla Augusta III Sasa (1733-1763).

Starsze wpisy

Kontakt

Cieszyn

NZOZ Ubezpieczalnia
ul. Bielska 37
Wtorek:13:00 – 19:00
Cieszyn

Bielsko-Biała

Przychodnia ADA Medica
ul. Legionów 50
Poniedziałek :13:00 – 15:30
Cieszyn

Żory

Poliklinika Gaweł
ul. Sądowa 5
Czwartek: 15.00-21.00
Cieszyn

Skoczów

Poradnia Dietetyczna Dietuss
Sklep zielarski, zdrowa żywność
ul. Stalmacha 7
Cieszyn